Evakuacijska vaja in obisk gasilcev PGD Dvor

DSC04143

V šolah in vrtcih je varnost učencev vedno na prvem mestu, zato vsako leto izvedemo evakuacijsko vajo, da ponovimo, kako v primeru naravne ali druge nesreče varno ukrepamo. Letos smo evakuacijsko vajo na PŠ Dvor in v VVE Dvor uspešno izvedli 22. 10. 2015, v tradicionalnem sodelovanju s PGD Dvor . Gasilci so naše reševanje po zasilnih izhodih obogatili z reševanjem namišljeno ujetih deklic v toaletnih prostorih, s prikazom nudenja prve pomoči ponesrečencem in z demonstracijo njihovega dela.
Ko smo vajo zaključili, smo nadaljevali z ogledom in predstavitvami dela gasilcev in njihove opreme na šolskem parkirišču. Letos so gasilske vrste poleg aktivnih gasilcev, častnih članov gasilcev dopolnjevale tudi gasilke. Učenci so veliko spraševali, gasilci pa so radi odgovarjali, veliko in zanimivo sami povedali in pokazali.
Članom PGD Dvor se za sodelovanje pri evakuacijski vaji in predstavitvi dela gasilcev najlepše zahvaljujemo.
zapisala: Zvonka Struna