TEDEN OTROKA NA PŠ DVOR

teden otroka

Teden otroka je čas, ko na šolah potekajo dejavnosti, ki so prijetne otokom. Tudi na PŠ Dvor smo se potrudili. 5. 10. so učenci 1. in 2.r. odšli v Ljubljano, se z vzpenjačo popeljali na Ljubljanski grad ter v njem iskali skriti zaklad. V vseh razredih smo ta teden več prepevali, brali zanimive zgodbe in po njih poustvarjali. Učenci 1.r. so tako prebrali zgodbe Oh ti zobki, drugošolci so spoznali zgodbo Moj dežnik je lahko balon, četrtošolci pa smo spoznavali prirejene zgodbe J. Bucaya iz knjige Ti povem zgodbo?.Športne dejavnosti smo organizirali tako, da so bile naravnane sprostitveno. Učenci 1. in 2. r. so izvedli skupni uri ŠPO in se pomerili v igrah z žogo in v štafetnih igrah. Opravili pa so tudi poučen sprehod s policistom g. Kramarjem. Četrtošolci so v šolo prinesli svojo najljubšo igračo in se z njo poigrali. Spoznavali so tudi igre naših babic- Ristanec, Kozo zbijat.. Tretješolci in četrtošolci so poskrbeli tudi za zdravo prehrano in si naredili sadne kupe. Z njimi so četrtošolci presenetili prvošolce in kuharice.
zapisala: Zvonka Struna

teden otroka (5)