JAVNA PRIREDITEV OB SLOVENSKEM KULTURNEM PRAZNIKU

JP7

V četrtek, 4. 2. 2016, je ob 17.00 uri v telovadnici PŠ Dvor, potekala dobro obiskana javna prireditev v čast Prešernovemu dnevu. Uvod v prireditev so naredili pevci MPZ Cirila Zajca iz Žužemberka, ki jih vodi ga. Nina Zajec. Poslušalcem so se predstavili z lepo zapetimi pesmimi: Zdravljico, Bratimijo in Pozdravno pesmijo. Vse prisotne je pozdravil g. župan, Franc Škufca in poudaril pomen kulture za naš narod. Ravnateljica šole, ga. Mira Kovač, je učencem podelila nagrade, ki so si jih prislužili na šolskem literarnem in likovnem natečaju Himna in zastava šole Žužemberk. Sledila je glasbena pravljica S prijatelji je življenje lepše, ki jo je napisala ga. Zvonka Struna. Pri izvedbi pravljice so pod vodstvom vseh strokovnih delavk PŠ sodelovali vsi učenci podružnice ter se izkazali kot igralci, pevci, plesalci, deklamatorji in povezovalci programa. Učenci so sodelovali tudi pri izdelavi scene. Za glasbeno spremljavo pravljice sta poskrbeli ga. Nina Zajec in Zala Legan. V zaključnem delu prireditve so se predstavili mladi glasbeniki ansambla Boršt ter z ubranim petjem in igranjem navdušili gledalce.

Vsem nastopajočim gostom se lepo zahvaljujemo za njihov vložek. Prireditev je pokazala, da Slovence najbolj združi prav kultura.

Z. Struna