TEDEN RDEČEGA KRIŽA

RK 2A

Prebivalci Dvora, Dolenjske, Slovenije, sveta sestavljamo veliko skupnost in vsak od nas je del skupnosti. Dejanja vsakega posameznika vplivajo na življenje skupnosti. Najlepše je, če ljudje živimo v medsebojnem sožitju.

Medsebojnemu sožitju in pomoči je posvečen tudi teden RK. Na PŠ Dvor smo ga obeležili aktivno. Krožkarji RK so spoznavali delo RK pri nas in po svetu, pripravili kulturni program za sprejem prvošolcev med mlade člane RK in izvedli akcijo Košarica RK. Starši šolarjev so zopet pokazali veliko pripravljenost pomagati ljudem v stiski in nabrali smo res veliko  hrane z daljšim rokom uporabe in higienskih izdelkov.

Vsem darovalcem se  lepo zahvaljujemo za darovane izdelke, zahvaljujemo pa se tudi ga. Mariji Legan, predsednici KORK Dvor,  za obogatitev sprejema prvošolcev med mlade člane RK.