ZIMSKI POHOD

Zadnji dan pred počitnicami smo učenci in učiteljice PŠ Dvor izkoristili za gibanje na svežem zraku ter se odpravili na pohod. Po malici smo se pogovorili o varnosti med pohodom, upoštevanju prometnih pravil in navodil učiteljic. Drugošolci in tretješolci smo se opremljeni z varnostnimi brezrokavniki v koloni izpred šole odpravili skozi vas Dvor in si ogledali bogato kulturno dediščino (ostanke plavža, mlina, železolivarski muzej, Možetovo hišo …). Nato smo se napotili proti Mačkovcu, nadaljevali po gozdni poti proti Skopicam. Vmes smo pomalicali in se igrali igre ter opazovali in doživljali lepoto narave. Pot smo nadaljevali proti Vinkovemu Vrhu in nato proti Dvoru. Pohod smo zaključili polni lepih vtisov.

Dvor, 25.2.2022 Tatjana Hren, prof.