TEHNIŠKI DAN: MAČEK MURI IŠČE KRONIKO

V sredo, 30.3.2022, smo na podružnično šolo Dvor dobili poseben obisk. Za učence so člani gledališča Kolenc najprej zaigrali predstavo MAČEK MURI IŠČE KRONIKO. Predstava je bila izredno zabavna in vključeni so bili vsi učenci.

Po predstavi so sledile aktivnosti ločeno po učilnicah:

Učenci so reševali naloge, ki so bile vsebinsko povezane s predstavo, v razredih so aktivnosti vodili mentorji. Naloge so prinesli s seboj in so bile prilagojene starostni skupini od 1. do 4. razreda.

Izvedena je bila tudi zabavna likovna ustvarjalnica, pri kateri so likovno ustvarili nekaj muckov, ki so nastopali v predstavi in poskrbeli za njihov oblačilni videz, kakršnega narekuje moda Murijeve prijateljice Muce Mace.

Ves material za likovno ustvarjalnico so prinesli s seboj, ob zaključku ustvarjalnice pa so otroci s svojimi mucki zaigrali tudi delčke predstave.

Na koncu je sledil skupni zaključek v telovadnici. Učenci so reševali kviz, ki je potekal v obliki križanke. Dan pa smo zaključili z glasbeno ustvarjalnico, s prepevanjem mačjih pesmic in plesom.

Učenci so radi sodelovali in veseli smo, da se življenje počasi vrača v ustaljene tire.

Dvor, 30.3.2022 zapisala Tatjana Hren, prof.