PLAVALNI TEČAJ V 1. RAZREDU

Znanje plavanja je življenjskega pomena, zato naj bi ob zaključku devetletne osnovne šole znal plavati vsak učenec.
Učenci prvega razreda smo se 19., 20. in 21. 4. 2022 udeležili organiziranega plavalnega tečaja. Plavanje smo nestrpno pričakovali. Vsak dan smo se zjutraj odpravili v Dolenjske Toplice. Otroci so se v garderobi hitro preoblekli, se ogreli z različnimi vajami, ponovili pravila na in ob bazenu ter najprej pričeli s prilagajanjem na vodo, nato pa svoje znanje izpopolnjevali in nadgrajevali. Vsi so bili uspešni in vsi so napredovali. Za svoje znanje so/bodo prejeli diplome: zlatega, srebrnega ali bronastega morskega konjička.
Za uspešno izvedbo tečaja se zahvaljujemo plavalnima učiteljema ge. Darji in g. Marjanu.

Mateja Cvitkovič, prof. RP