OGLED PREDSTAVE PETER IN VOLK

Prav je, da učenci poslušajo različne zvrsti glasbe in tokrat so jih skupaj s člani Pihalnega orkestra Krka na zanimiv in zabaven način popeljali v svet klasične glasbe.

V sredo, 8.7.2022, so si učenci podružnične šole Dvor kar v šolski telovadnici ogledali in poslušali glasbeno pravljico Peter in volk v izvedbi Pihalnega orkestra Krka. Skupaj z učenci z Ajdovca smo uživali v predstavi ter obenem spoznavali različne instrumente. Spoznali smo tudi zgodbo o malemu Petru, ki se kljub dedkovemu svarilu odpravi na pustolovščino v naravo. Sreča različne živali, ki so bile v glasbeni pravljici uprizorjene z zvoki glasbil. Pogumni Peter živalim pomaga in skupaj premagajo volka. Nekateri so se navdušili nad igranjem instrumentov, drugi so spet očarano prisluhnili zvokom klasične glasbe.

Učencem je bila glasbena pravljica všeč in v prihodnje si želimo še več takega sodelovanja in prijetnih izkušenj, ki pobožajo naša ušesa.

Dvor, 8.6.2022 Tatjana Hren, prof.