ŠPORTNI DAN, JESENSKI POHOD, RAZGLEDNE STENE

Zdrav duh v zdravem telesu je moto, ki nas spremlja skozi celo osnovno šolo. Letos smo za jesenski pohod izbrali čudovit sončen dan. Med pohodom otroci razvijajo vzdržljivost, vztrajnost, kondicijo, obenem pa se družijo med sabo, kar je prav tako bistvenega pomena za razvoj.

V torek, 20.9.2022, smo se učenci in učiteljice PŠ Dvor in učenci 4.r. 0Š Žužemberk odpravili na pohod na Razgledne stene. Lep sončen dan smo preživeli ob prijetnem druženju in na svežem zraku v gozdu. Del poti do Črmošnjic smo opravili tudi z avtobusom. Nato smo se v primerni obleki in obutvi odpravili po gozdni poti proti cilju. Na poti nas je spremljal tudi lovec, g. Uroš Fink, ki nam je predstavil nekaj zanimivih stvari o gozdu in gozdnih živalih. Z nami je bila tudi ga. Darja Sedaj, ki nas je varno vodila do vrha. Tam je sledilo fotografiranje in seveda zelo pomemben del pohoda – malica.

Hvala vsem, ki sodelujete z nami. V slogi je moč!

Dvor, 20.9.2022. Tatjana Hren, prof.