JESENSKI POHOD

Topli sončni žarki kar vabijo ven, da se človek sprehodi in naužije zraka. . Tudi šolarji PŠ Dvor smo vzeli pot pod noge. Ogledali smo si Dvor in našo prelepo Krko ter spoznali novi bližnjici do Jame in Podgozda. Na domačiji naše vzgojiteljice so nas lepo sprejeli in pogostili z medenjaki in naravnim sokom.  V tej vasici  sta nas  počakala tudi lovec in njegova spremljevalka. Ko so si otroci ogledali puško, prežo, spoznali nekaj o življenju in pomenu lovcev, smo pot nadaljevali proti Soteski.  Vmes smo se nekajkrat ustavili, da smo malo malicali. Pot je zelo lepa in nudi poseben pogled na Krko, ki se ves čas vije med bregovoma pod cesto. Videli smo tudi gozdarje, ki so spravljali les.

Več kot 6 km dolgo pot smo zaključili z ogledom Hudičevega turna in malico, ki je pošteno teknila.

Za spremstvo in varstvo ter seznanitev z delom lovcev,  se lepo zahvaljujemo lovcu g. Bukovcu in njegovi ženi.