Evakuacijska vaj z gasilci PGD Dvor

Oktober je mesec požarne varnosti, zato v tem času vsako leto preizkusimo našo pripravljenost v primeru požara in spoznavamo delo prostovoljnih gasilcev.

Letos smo evakuacijsko vajo izvedli 17. 10. 2019. V dogovoru z našim gasilskim društvom smo evakuacijo pričeli z zadimljenjem šolskih prostorov. Dim, ki se je valil iz podstrešja po stopnišču,  je bil kot resničen in učenci in delavci smo šolo zapuščali z pospešenim srčnim utripom, a umirjeno in urejeno. Da bi se gasilci preizkusili še v reševanju ujetih v zgradbi, so v prostorih šole ostali 4 učenci in učiteljica.  Gasilci so na kraj požara, prišli hitro in nam demonstrirali, kako bi potekalo gašenje in reševanje ujetih. Nestrpno smo pričakovali njihovo rešitev in potem lahko še opazovali nudenje prve pomoči.

Po evakuacijski vaji smo si še ogledali opremo gasilcev in se preizkusili v gašenju.

Gasilcem PGD Dvor se lepo zahvaljujemo za pomoč pri izvedbi vaje in za poučno demonstracijo, saj so vse izvedli med tednom in za nas žrtvovali svoj prosti čas ali dopust.

Zvonka Struna, prof.