VAJA EVAKUACIJE NA PŠ DVOR

V petek, 22.10.2021, smo na naši podružnici spoznavali pomen ustreznega ravnanja ob morebitnih naravnih nesrečah. Za učence 1.triade je bil to tehniški dan. Zjutraj smo v učilnici spoznavali naravne nesreče, prebrali zgodbo o požaru, si ogledali posnetek primera gašenja požara v kuhinji. Nato so učenci ustvarili vsak svoj strip o požaru in primeru gašenja ter ustreznem ravnanju, prebrali smo tudi slikopis in si ogledali zloženko o potresu. Ob 9.40 je navidezno zagorelo v šolski knjižnici, vsi skupaj smo se po zadimljenih prostorih šole in vrtca uspešno, predvsem pa mirno in brez prerivanja rešili na prosto. O požarni vaji je bil obveščen klicni center, člani dvorskega PGD so se hitro odzvali in prišli na pomoč. V stavbi je ostalo nekaj oseb, ki so jih gasilci uspešno evakuirali. Sledil je ogled gasilske opreme in vozil. Hvala gasilcem za sodelovanje in čudovito izkušnjo ob izvedbi vaje.

Dan je minil uspešno, otroci so bili navdušeni nad gasilci in reševanjem, tako da se nam ni treba bati za število novih mladih gasilcev. 🙂

Dvor, 22.10.2021 Tatjana Hren, prof.