Očistimo okolje

Še posebej v pomladnih dneh radi preživljamo čas v naravi, okolica šole, travniki, reka Krka in bližnji gozd pa nam ponujajo najlepšo zunanjo učilnico. V našem čudovitem okolju včasih opažamo razne odpadke, zato smo se odločili, da bomo s skupnimi močmi prispevali k bolj čisti okolici.

V aprilu smo na podružnici Dvor organizirali čiščenje okolice naše šole. Tako so učenci 4. razreda pobrali smeti ob glavni cesti v smeri proti vasi Koti, učenci 2. razreda so se odpravili do novega naselja in nogometnega igrišča na Dvoru, tretješolci so se lotili glavne ceste proti Mačkovcu, učenci 1.r. pa so pobrali odpadki po vasi Dvor, ob reki Krki in v središču vasi. Nabrali smo kar nekaj smeti, poskrbeli pa smo tudi za zaščito rok z rokavicami ter se po akciji temeljito umili.

Veseli smo, da smo prispevali svoj delček k lepši okolici naše šole. Želimo si, da bi vsi skrbeli za čisto okolje in odnesli smeti tja, kamor sodijo.

Dvor, 4.5.2023 zapisala Tatjana Hren, prof.