ŠPORTNI DAN V 1. RAZREDU

V petek, 24. 5. 2024, smo izkoristili dopoldne brez dežja in s prvošolci izvedli še zadnji športni dan. Otroci so ga nestrpno pričakovali. Takoj zjutraj smo se odpravili ven in celo dopoldne (razen malice) preživeli zunaj. Najprej smo izvedli kolesarjenje. Pogledali smo kakšno kolo je varno, si nadeli čelade in polno opremljeni preverili kolesarsko znanje. Otroci so vozili po poligonu (okoli stožcev, delali osmice, vozili čez “ožino”, ustavljali). Sledila je vožnja okoli šole, kjer smo morali paziti na varnostno razdaljo, nakazati smer vožnje. Pred zasluženo malico pa so imeli še nalogo, da med prosto vožnjo po igrišču pazijo, da se ne zaletijo v drugega kolesarja in ne stopijo s kolesa.

Po okrepčilu, ki je prišlo še kako prav, nas je čakalo še rolanje. Nekateri otroci so ga komaj čakali, pri drugih je bilo opaziti nekaj straha. Le ta pa je hitro minil, ko so si otroci nadeli zaščitno opremo in obuli rolerje. Videli so, da hoja po travniku ne predstavlja težav, tudi zabavne športne igre na travniku (in seveda z rolerji na nogah) so jim šle odlično. Tako so bili otroci kmalu, brez da bi se dobro zavedali, že na igrišču. Na postavljenem poligonu so vijugali, se izogibali oviram, ustavljali. Hitro so napredovali in dan zaključili nasmejani in zadovoljni. Čisto vsak izmed njih je napredoval v znanju – bravo vsem in vsakemu posebej!!

Da pa je bil dan uspešno izpeljan, se lepo zahvaljujemo učiteljici Angeli.

Mateja Cvitkovič