BIVANJE V CŠOD LIPA

L 5

Četrtošolci že tradicionalno pouk obogatimo z bivanjem v CŠOD Lipa v Črmošnjicah.  To šolsko leto smo v Lipo odšli pred prvomajskimi počitnicami. Najprej smo se povzpeli na Mirno goro in doživeli zimsko presenečenje, saj nas je na vrhu pričakal sneg. Vzpon smo si obogatili z ogledom: drevesnih vrst, zanimivosti o gozdu in oglarjih, spravilom lesa nekoč, življenjem Kočevarjev. Ko smo prispeli utrujeni od vzpona v dom smo se nastanili in odšli na kosilo. Ves čas bivanja smo dobro jedli, se med seboj spoznavali in pletli prijateljske vezi. Brez učenja seveda ni šlo, a je bilo zanimivo, saj smo preko praktičnega dela spoznavali življenje na gozdnih tleh, pridobivanje električne energije iz energije vode, sonca, vetra in porabo električne energije ter se na nočnem nebu orientiralo po zvezdah.

Bilo je zanimivo, poučno, prijetno in delavcem CŠOD Lipa se zahvaljujemo za njihov trud, da je tako bilo.

Zapisala: Zvonka Struna