ČEBELARSKA RAZSTAVA

“Čebelice čebelice, moje ste prijateljice,” poje že kar ponarodela pesem, ki jo radi prepevamo tudi na PŠ Dvor.

Na  čebele in njihov pomen za življenje na našem modrem planetu se spomnimo  na naši šoli vsako leto tretje in četrtošolci pri čebelarskem krožku skozi celo leto, učenci 1. in 2. razreda pa  vsaj v tednu, ko poteka tudi tradicionalni slovenski zajtrk. Tudi tokrat smo v tem tedni vsi intenzivno spoznavali življenje naše sivke, poustvarjali o čebelah pri glasbeni in likovni umetnosti ter si ogledali šolski čebelnjak.  Naše poznavanje čebel pa smo obogatili tudi z ogledom razstave, ki sta jo za nas pripravila g. Mihael Potočar in g.  Anton Andrejčič, prava  zvesta in nadvse delovna in marljiva čebelarja.

Za bogato razstavo, ki je obogatila naš šolski prostor in naša spoznanja,  se g. Mihaelu Potočarju in g. Antonu Andrejčiču toplo zahvaljujemo.

Zvonka Struna