Nastop učencev na reviji pevskih zborov v Novem mestu

V četrtek, 26. 3. 2017, je OPZ PŠ Dvor nastopal na reviji v Kulturnem centru Janeza Trdine v Novem mestu. Sodelovali so učenci od 1. do 4 razreda, ki obiskujejo krožek OPZ ter nekaj deklet iz 8. in 9. razreda OŠ Žužemberk (ki so igrale na Orffova glasbila). Spremljale smo jih učiteljice ga. Petra Švajger, ga. Helena Smrke in ga. Ida Štimec. Ob 14.50 smo odšli izpred šole z avtobusom proti Novemu mestu. Srečno smo prispeli, tam nas je že čakala zborovodkinja ga. Katja Avsenik. Takoj ob prihodu smo imeli vajo v dvorani. Ker smo bili na vrsti 2., so učenci do nastopa le pomalicali ter si ogreli glasilke za nastop. Tremo so pevci premagali, se na nastopu potrudili, zapeli in z gibi prikazali 3 pesmi. Po nastopu smo lahko ostali v dvorani in si ogledali še 3 druge nastopajoče otroške pevske zbore. Po koncu prireditve so nekatere že čakali starši in so odšli z njimi domov, drugi pa smo odšli nazaj z avtobusom. Ura je bila 18.00, ko smo se utrujeni vrnili pred šolo in se poslovili. Organizatorji revije so nam sporočili, da so zadovoljni z nastopom in učence ter zborovodkinjo go. Katjo Avsenik pohvalili.

Zapisala: Ida Štimec