PEKLI SMO KRUH IN ODKRIVALI KULTURNO DEDIŠČINO

Četrtošolci smo v petek imeli bogat dan, spoznavali smo pot od zrna do kruha in kulturno dediščino domačega kraja.

V šoli smo spoznali pot kruha nekoč in danes. Pri Rezljevih na Dvoru, v Blatnikovem hramu, smo pod vodstvom gospe Rezelj Pečar spoznali pripravo testa za kruh in se  se preizkusili z gnetenjem testa ter se okrepčali s pripravljenim prigrizkom. Videli smo, kako kruh shaja in kako se ga vlaga v krušno peč. Dobili smo tudi vsak svoj  res dober hlebec kruha in z njim razveseli domače.

Dediščino našega kraja smo odkrivali pri Murnovih na Dvoru. Gospod Murn nam je pokazal svojo raznoliko in zanimivo zbirko eksponatov nabranih v Suhi krajini. Ob izdelkih iz železarne, knjigah, stolih.. smo odkrivali preteklost domačega kraja in življenje naših prednikov. Gospod Murn nam je še zaigral in po skupni pesmi in sladkem prigrizku smo zadovoljno odšli v šolo.

Četrtošolci se iskreno zahvaljujemo obema družinama za topel sprejem, posredovano znanje in zanimiv dopoldan.

Zvonka Struna