JESENSKI POHOD

Lepo jesensko vreme je tudi nas zvabilo na plan, odpravili smo se na pohod na Frato.

Zjutraj smo najprej ponovili pravila za varno izvedbo, shranili šolsko malico in veselo pričeli s pohodom. Ker je bila večina poti navkreber, so se počitki prilegli. Naše moči smo tako obnavljali s postanki v Vinkovem Vrhu,  pri Iskratovih na Skopicah,, pri kovačiji v Malem Lipovcu, v PŠ Ajdovec in seveda na naši končni postaji,  na Frati. Da nismo dneva izkoristili le za krepitev naših telesnih sposobnosti, smo med potjo spoznavali naše kraje, se orientirali, spoznavali kmetijsko dejavnost v jesenskem času, zgradbo in relief pokrajine, oglarjenje in oglarsko kopo… Zelo prijazno smo bili sprejeti tudi na PŠ Ajdovec. Ogledali smo si šolo in igrišča, se na igrišču krajši čas poigrali. Zahvaljujemo se jim za prijazen sprejem in predstavitev podružnice.

Zadovoljni, da smo zmogli tako dolg pohod, smo se na Frati posedli v avtobusa in se vrnili na našo šolo.

Z. Struna