PRVIČ V ŠOLI

Pričelo se je novo šolsko leto. Šola, ki je bila med počitnicami kar malce pusta in dolgočasna, se je po dveh mesecih napolnila s spočitimi učenci, polnimi energije in pripravljenimi na nove šolske izzive. Poseben dan je danes, 2. 9. 2019, predvsem za naših 9 prvošolcev. Upam, da jim bo današnji dan še dolgo ostal v lepem spominu. Po kratkih informacijah, ki sem jih podala staršem, je vse 9 otrok veselo, ponosno in pogumno splazilo skozi tunel v 1. razred. Ob pomoči staršev, ki so jim z veseljem nadeli rumene rutke, da bodo v prometu dobro vidni, so postali pravi šolarji. Vsi ponosni in zadovoljni smo poslušali še šolsko himno ter se nato poslovili od staršev. Tudi brez njih smo bili prvi šolski dan v šoli pogumni in veseli. Skupaj smo se dobro spoznali, se družili, pregledali šolske torbe, se posladkali z okusno torto… Tudi za igro nam ni zmanjkalo časa. Ob odhodu domov so bili učenci složni, da je bil današnji dan lep in komaj čakajo da se jutri in vse nadaljnje dneve vrnejo v šolo. Sama pa jim želim šolsko leto 2019/2020 polno prijetnih izzivov, lepih dogodkov in predvsem uspešno za vseh 9 prvošolcev.

ZAPISALA: Mateja Cvitkovič, prof. RP