JAVNA PRIREDITEV OB DNEVU SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTI TER BOŽIČNO-NOVOLETNIH PRAZNIKIH

V  telovadnici PŠ Dvor, kjer je decembra potekala javna prireditev ob dnevu samostojnosti in enotnosti ter božično-novoletnih praznikih in kjer smo tako skupaj naredili vstop v novo koledarsko leto in počastili dan samostojnosti in enotnosti, so se v bogatem programu, s skrbno pripravljenimi točkami, predstavili vsi otroci naše podružnice.  Otroci OPZ PŠ Dvor so se po zapeti Zdravljici predstavili še s pesmimi Snežko snežak, Če bi se svet nazaj vrtel in Zimski čas. Slavnostni govornik na prireditvi je bil župan občine Žužemberk, g. Jože Papež, ki je poudaril pomen praznika samostojnosti in enotnosti za nas in zaželel, da bi znali biti enotni v pomembnih stvareh ter da nam prihajajoči prazniki vsem prinesejo veliko miru in veselja. Učenci 1. in 2. razreda so se predstavili s dramskim prizorom, tretješolci z recitacijo in plesom, četrtošolci s kratkim prizorčkom in peto pesmijo. Prireditev so lepo popestrili tudi učenci, ki obiskujejo PB I s peto pesmijo in spremljavo na kitaro, učenci 1. in 2. razreda z angleško točko ter učenka Sara iz 4. razreda z igranjem na klavir.

Ob koncu prireditve smo obiskovalcem ponudili še nekaj izdelkov iz božično-novoletne, katere so si z veseljem ogledali in si jih nekaj tudi izbrali.

Vsem, ki so pripomogli, da je prireditev uspela, se lepo zahvaljujemo.

Zapisala: Mateja Cvitkovič

Foto: Sanja Nose