PRIREDITEV OB SLOVENSKEM KULTURNEM PRAZNIKU

V četrtek, 6. 2. 2020, smo se ob 17. uri zbrali v telovadnici na podružnični šoli Dvor in počastili spomin na največjega slovenskega pesnika dr. Franceta Prešerna.

Na začetku prireditve so, kot se za državni in kulturni praznik spodobi, učenci OPZ iz Dvora zapeli Zdravljico. Gospa ravnateljica Mira Kovač je navzoče nagovorila o pomenu kulture in skrbi, da kulturo ohranjamo na vseh področjih, jo izražamo in živimo. Na prireditvi je ga. ravnateljica razdelila nagrade dvorskim šolarjem za sodelovanje na šolskem literarnem in likovnem natečaju na temo »Bodi dober, bodi kul.«  V kulturnem programu so sodelovali in se predstavili vsi učenci podružnične šole Dvor. Skozi zanimivo pripravljene točke kot so recitacije, repanje, dramski prizori, petje, igranje na instrumente in ples, so učenci predstavili 8 krogov odličnosti in njihove gibe. Vrednote kot so odgovornost, predanost, govori z dobrim namenom, fleksibilnost, to je to, napake vodijo k uspehu, integriteta in uravnoteženost so v življenju vsakega posameznika zelo pomembne. V vsakdanjem življenju večkrat pozabljamo na njih ali pa so izgubile svojo moč, zato je prav, da jih učenci poznajo. Vsako vrednoto lahko cenimo, jo živimo in z njeno močjo in vplivom vsak dan osrečujemo sebe in druge. Svoj pridih so prireditvi prispevale tudi Urshine mažoretke iz Ajdovca, Dvora in Kočevja. V svoji predstavi  so prikazale del pravljične zgodbe Aladin. Nad vsemi nastopajočimi je bilo občinstvo zelo navdušeno in jih je nagradilo z močnim aplavzom. Druženje smo zaključili v prijetnem in sproščenem vzdušju.

Zapisala: Mira Hrovat, dipl. vzg.