SKUPNI ŠPORTNI DAN

Gibanje je za zdravje zelo pomembno. Prizadevamo si, da bi ga bilo čimveč, zato se z veseljem odpravimo na pohod v čudovito okolico.

V petek, 5.5.2023, smo se na krasen sončen dan vsi učenci podružnične šole Dvor skupaj z učiteljicami z avtobusom odpravili na matično šolo v Žužemberku. Tam nas je sprejela ga. Darja Sedaj, ki nam je pomagala pri merjenju in zapisovanju rezultatov, saj smo se pomerili v teku. Najprej smo se z različnimi vajami dobro ogreli, nato pa je sledil tek na 60 metrov. Vsak se je potrudil po svojih najboljših močeh, ostali pa smo pomagali z navijanjem in spodbujanjem. Kmalu je bil na vrsti še težji del, saj smo morali preteči še razdaljo 600 metrov. Ponosni smo, da so nalogo opravili prav vsi učenci, ki so se športnega dne udeležili. Vsak je skušal izboljšati svoje lanske rezultate. Po teku je sledilo še merjenje teže in višine učencev, nato pa smo se peš mimo Zafare in Trebče vasi ter Mačkovca odpravili proti Dvoru.

Dan je bil čudovit, vreme sončno, obrazi pa nasmejani. Naj bo čimveč takšnih.

Dvor, 5.5.2023. zapisala Tatjana Hren, vodja PŠ Dvor