JANA DULAR WANG´OMBE: PREDSTAVITEV O AFRIKI

Jana Dular Wang’ombe, humanitarka in pravnica, ustanoviteljica slovenskega humanitarnega društva ELA, že 14 let živi v Afriki in tam vodi humanitarne projekte.

Obiskala nas je v četrtek, 21.12.2023, in nam predstavila svoje delo ter življenje ljudi v Afriki. Gospa Jana je ustanovila prostovoljni društvi ELA v Sloveniji in v Malavi. Vsaka črka stoji za svojo besedo v angleščini: E – education (izobraževanje), L – lituracy (pismenost), A – art (umetnost). Leta 2011 so v Malavi zgradili izobraževalni center s knjižnico in igriščem poleg učilnic. Začutili smo velik pomen besede solidarnost in darovali vsak po svojih močeh. Z zbranim denarjem bo poskušala opremiti glasbeno šolo za podeželske otroke in mladino ter nov center za otroke s posebnimi potrebami, ki ga odpira v letu 2024. Predstavitev nam je bila zelo všeč, spoznali smo, da je Afrika lepa, čudovita in barvita dežela.

Hvala vsem staršem, ki ste pomagali pri solidarnostni akciji.

Tatjana Hren, prof.