ZIMSKI ŠPORTNI DAN NA PŠ DVOR

V ponedeljek, 22.1.2024, smo izkoristili ugodne snežne razmere in na podružnični šoli Dvor izvedli zimski športni dan.

Najprej smo si na spletu ogledali osnove teka na smučeh ter se pogovorili o varnosti. Prvo in drugo šolsko uro nam je ga. Darja Sedaj v telovadnici predstavila tek na smučeh, drsanje in nekaj zanimivosti ter značilnosti ostalih zimskih športov. Preizkusili smo se tudi v pripenjanju smuči, ter vstajanju po padcu.

Nato smo se oblekli v zimsko opremo. Učenci 1. in 2.razreda so takoj odšli na bližnjo vzpetino in uživali v sankanju , druženju ter igrah na snegu. Učenci 3. in 4.r. so se razdelili v skupine, nekateri so se preizkusili v teku na smučeh, ostali so se sankali, nato smo zamenjali.

Preživeli smo čudovit sončen dan na snežni belini, upamo pa, da nam bo zima naklonila še več takih zasneženih dni.

Dvor, 22.1.2024 Tatjana Hren, vodja PŠ Dvor