PLAVALNI TEČAJ

Učenci 1. razreda PŠ Dvor smo od torka, 2. 4. 2024, do četrtka, 4. 4. 2024, skupaj z učenci 1. razreda Žužemberk ter učenci 1. in 2. razreda PŠ Šmihel v Bazenu Novo mesto opravili 10-urni plavalni tečaj.

Plavanje smo komaj dočakali. Vsak dan smo se z avtobusom odpeljali v Češčo vas. Otroci so se v garderobi preoblekli in nestrpno čakali, da pričnejo s prilagajanjem na vodo in plavanjem. Po uvodnem seznanjanju s pravili na in ob bazenu, so se ogreli, pričeli s prilagajanjem na vodo in pokazali svoje plavalno predznanje, ki so ga nato izpopolnjevali in nadgrajevali. Vsi so uživali, skrbeli za varnost vseh udeležencev in bili s pomočjo plavalnih učiteljev (ge. Darje, g. Marjana in ge. Angele) uspešni. Bravo vsakemu posebej in vsem skupaj! Zadnji dan smo si z zanimanjem ogledali še notranjost novomeškega veledroma.

Kljub vidni utrujenosti po koncu vsakega dneva, je bilo napredek in veselje na obrazih otrok z zadovoljstvom opazovati.

Zapisala: Mateja Cvitkovič, prof.