Zimski športni dan

Letošnjo zimo nam je začetek januarja nebo poslalo prvo večje sneženje. Sneg smo izkoristili za izvedbo športnega dne, ki je bil razdeljen na sredo, 18. 1. 2017, in četrtek, 19. 1. 2017. Vse skupaj smo zunaj preživeli 5 šolskih ur.

Pred odhodom ven smo se z učenci pogovorili, kako se bodo na snegu vedli, kaj je pomembno za varnost, kako je potrebno biti oblečen in obut. Povedali smo, kaj je namen športnega dne in kako ga dodobra izkoristiti.

Po pregledu opreme in oblačil, smo se oba dneva odpravili na bližnjo vzpetino pri PŠ Dvor. Učenci so se sankali, se igrali gre na snegu in izdelovali snežene može, igluje ter angelčke iz snega. Razredi smo se menjavali pri teku na smučeh, kjer  sta nam ga. Darja Sedaj in g. Marjan Kužnik povedala nekaj o tem športu, nam predstavila pripomočke in tehniko smučanja. Nato smo v okolici šole tekli in se tudi spuščali po majhni vzpetinici.

Na koncu smo se preoblekli v suha oblačila in prijetno utrujeni z rdečimi lički ter noski odšli domov.

Zapisala: Ida Štimec

[wzslider]