SOUSTVARJALI SMO KULTURO

V ponedeljek, 6. 2. 2017 je na PŠ Dvor potekala javna prireditev  ob slovenskem kulturnem prazniku.

Prireditev so pripravili učenci podružnice in strokovne delavke šole.  Slavnostna govornica je bila predsednica KUD Dvor ga. Vesna  Može. V svojem nagovoru je prisotne opomnila na pomen  praznikov, vsakdanje  kulture ter vlogo kulturnikov in Prešerna za Slovence. Prisotne je tudi povabila na prireditev KUD Dvor, ki bo potekala v petek 10. 2. v prostorih Galerije Novinc. Prireditve se je udeležil tudi župan občine Žužemberk in otroci so mu izročili spominsko darilo.  Ravnateljica OŠ Žužemberk je učencem podelila priznanja in nagrade, ki so si jih prislužili na likovnem natečaju šole Lep je dan. V bogatem, raznovrstnem in razgibanem programu so  v različnih točkah nekajkrat nastopili vsi učenci šole in občinstvo jih je nagradilo z navdušenim aplavzom.  Da so obiskovalci slišali nastopajoče, sta poskrbela ozvočevalca, nekdanja učenca podružnice: Tilen Gnidovec in Žiga Janežič.

Dan naše kulture je zahteval veliko priprav in dela vseh deležnikov, a  je bil naš trud poplačan z zadovoljnimi obrazi , ko so obiskovalci in nastopajoči zapuščali prireditev.