PLAVALNI TEČAJ PRVOŠOLCEV

Z učenci prvega razreda smo v Dolenjskih toplicah izvedli tridnevni plavalni tečaj. Plavanje smo nestrpno pričakovali. Vsak dan smo se z avtobusom odpeljali v Dolenjske Toplice. Otroci so se v garderobi hitro preoblekli in komaj čakali, da pričnejo s “plavanjem”. Po uvodnem seznanjanju s pravili na in ob bazenu, so se ogreli, pričeli s prilagajanjem na vodo, pokazali svoje plavalno predznanje, ki so ga nato izpopolnjevali in nadgrajevali. Vsi so bili s pomočjo plavalnih učiteljev (ge. Darje, g. Marjana in ge. Angele) uspešni in vsi so napredovali. Veselje na njihovih obrazih je bilo z zadovoljstvom opazovati. Za svoje znanje so prejeli diplome: zlatega, srebrnega ali bronastega morskega konjička. Bravo vsem!

Zapisala: Mateja Cvitkovič, prof.