UTRINKI IZ AFRIKE NA DVORU

Živimo v svetu blaginje in potrošništva, zato je prav, da se včasih spomnimo, kaj vse imamo in da znamo ceniti vse, kar nam je dano. Že osnovne stvari kot so voda, hrana, igrače, skrb za higieno, zdravje, ki so nam same po sebi umevne, so v nekaterih deželah nekaterim nedosegljive.

Zato je ga. Tinkara Filač v petek, 10.3.2023, prišla v naš razred z namenom, da bi predstavila svoje doživljanje Afrike, ljudi, običajev in njihovih vrednot. Otroci so z zanimanjem sodelovali v pogovoru, si ogledali zanimive fotografije in razmišljali o vrednotah kot sta skromnost in hvaležnost. Siromašni otroci si v Afriki igrače izdelujejo sami, žoge naredijo iz skupaj povezanih cunj, avtomobilčke pa si gradijo iz plastenk in lesenih deščic. V šoli je število otrok veliko, učenci so pogosto kaznovani. Mamice svojih otrok ne ljubkujejo in tolažijo ter objemajo, božič in novo leto preživijo zelo skromno in brez daril. Vse to so naši tretješolci poslušali z velikim zanimanjem. V njih se je prebudilo sočutje in hvaležnost za vse, kar imamo okrog sebe.

Hvala go. Tinkari za predstavitev in ji želimo še veliko uspehov in lepih izkušenj na njeni poti.

Dvor, 10.3.2023 Tatjana Hren, prof.