PREDSTAVITEV ČEBELARJENJA

V četrtek, 18. 4. 2024, smo v sodelovanju s knjižničarko go. Andrejo Špelko, ki dela v Ljudski knjižnici Mirana Jarca na Dvoru, izvedli poučno srečanje PREDSTAVITEV ČEBELARJENJA.

Čebelarja Franci in Mira Hrovat sva učencem 1. razreda in dvema skupinama otrok iz Vrtca Medo (Miškam in Metuljem) na zanimiv način predstavila čebele in njihovo življenje v čebelnjaku in v naravi. Spregovorila sva o zgodovini čebelarstva in skupaj smo ugotovili, kako pomembne so čebele za naše življenje in za naš planet. S pomočjo panja in različnih pripomočkov sva na praktični način uprizorila, kako se čebelarji zaščitimo in si olajšamo delo pri čebelarjenju. Učenci so videli in vohali satnico z medom in cvetnim prahom. Predstavila sva posamezne cikle v razvoju čebel in  njihova dela, ki jih opravljajo predno odidejo na pašo. Predstavila sva jim tudi čebelarsko obleko in rokavice, ki nas varujejo pred piki čebel.

Naše prijetno druženje smo strnili z ogledom cvetnega prahu in s seznanitvijo z različnimi vrstami medu.

Skupinam v Vrtcu na Dvoru in prvošolcem PŠ Dvor sva za pokušino podarila kozarčke medu.

Mogoče sva s svojim zgledom koga izmed poslušalcev nagovorila k temu, da bo postal čebelar.

Zapisala: Mira Hrovat, dipl. vzg.