TEHNIŠKI DAN V 3.R.

Vsako leto tudi na naši šoli obeležimo Evropski teden mobilnosti. Tako smo 21. septembra v 3.r. izvedli tehniški dan.

Tema letošnjega tedna so bile varčne poti, zato smo temu namenili kar nekaj pozornosti in poskušali najti dobre rešitve glede naših potovalnih navad. Najprej smo skozi pravljico z gospodom Feliksom odšli na zabavno kolesarsko tekmovanje, ki nas je spodbudilo k razmišljanju tudi o tem, kaj za vsakega od nas pravzaprav pomeni zmaga. Odločili smo se, da bo današnja zmaga dobro opravljen dan in izpeljane vse dejavnosti, ki smo jih imeli v načrtu. Čeprav nam je na začetku dneva malo ponagajal dež, smo kljub temu našli sončne trenutke in po zaprti obnovljeni cesti mimo dvorske šole risali prometne vsebine. Nato smo se razdelili v skupine in iz odpadnih materialov oblikovali vozila, prometne znake, spoznavali smo vrste prometa, prometne znake in ponovili osnovna pravila za varno udeležbo v prometu.

Dan je bil zanimiv, razgiban, nastali so zanimivi izdelki, predvsem pa so se otroci zabavali in pridobivali novo znanje.

Dvor, 21.9.2023 Tatjana Hren, prof.